Start Coronavirus Covid-19: wariant południowoafrykański znaleziony w Southampton

Covid-19: wariant południowoafrykański znaleziony w Southampton

488
0

W Southampton zidentyfikowano południowoafrykański wariant Covid-19.

Przypadek wariantu stwierdzono w rejonie SO15 5 w Southampton. Szefowie zdrowia powiedzieli, że nie można tego przypisać podróżom międzynarodowym. Zidentyfikowany przypadek wyodrębnił się samoczynnie i nastąpiło pełne śledzenie kontaktu.

Rada Miejska Southampton prosi każdą osobę w wieku 16 lat lub starszą mieszkającą na obszarze z kodem pocztowym SO15 5o wykonanie w tym tygodniu testu polimerazy łańcuchowej (PCR) COVID-19 za pomocą ukierunkowanych testów przeprowadzonych pod kierownictwem SCC, nawet jeśli nie wykazuje objawów. Test PCR polega na pobraniu wymazu z gardła i nosa.

Zostanie również wdrożona mobilna jednostka testowa (MTU), oferująca testy PCR. Rada miejska wyda i odbierze zestawy testów domowych do niektórych nieruchomości. Rada stwierdziła, że ​​każdy, kto otrzyma domowy zestaw testowy, powinien postępować zgodnie z instrukcjami przekazanymi mu wraz z tym zestawem.

Każdy, kto mieszka w okolicy z kodem pocztowym SO15 5, ale nie otrzyma listu ani zestawu do testów domowych, powinien odwiedzić mobilną jednostkę testową w Atherley Bowling Club, Hill Lane SO15 5DB.

PoprzedniKiedy zakłady fryzjerskie w Anglii mogą zostać ponownie otwarte
NastępnyMasowe testy w Southampton po odkryciu południowoafrykańskiego wariantu Covid-19