Start Coronavirus Covid-19: W Southampton może być więcej przypadków odmiany południowoafrykańskiej wirusa

Covid-19: W Southampton może być więcej przypadków odmiany południowoafrykańskiej wirusa

659
0

Według eksperta, w Southampton może być więcej przypadków południowoafrykańskiego wariantu Covid-19.

Rob Read, profesor chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Southampton, powiedział, że eksperci ds. zdrowia „prawdopodobnie” znajdą w mieście inne osoby zarażone południowoafrykańską odmianą Covid-19. Wariant został znaleziony w obszarze kodu pocztowego SO15 5. Lokalni mieszkańcy przejdą testy w ciągu najbliższych kilku dni.

Urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że nie byli w stanie określić źródła infekcji, ale stwierdzili, że sprawy w Southampton nie można przypisać podróżom międzynarodowym. Profesor Read powiedział jednak, że „jest bardzo mało prawdopodobne”, aby wariant w mieście wystąpił „spontanicznie”.

„Musiało się to rozprzestrzenić od kogoś innego w Wielkiej Brytanii. Wirus przenosi się z osoby na osobę, a zatem będą inne osoby, które mogą zostać nią zarażone. Musimy dowiedzieć się, kim są ci ludzie i skłonić ich do pozostania w domu.”

Profesor wyjaśnił, że kiedy zidentyfikowano pojedynczy przypadek w innych częściach kraju, kolejne testy wykazały, że więcej osób na tym obszarze zostało zarażonych tym samym wariantem.

„Mój instynkt podpowiada, że ​​w Southampton miał miejsce mały łańcuch transmisji i spodziewałbym się większej liczby przypadków” – powiedział profesor Read.

Ekspert dodał, że wariant południowoafrykański jest około 30% bardziej zaraźliwy niż oryginalny i powiedział, że byłoby „wyjątkowo nierozsądne” zakończenie lockdownu, podczas gdy eksperci próbują dowiedzieć się, jak rozpowszechniony jest wariant południowoafrykański.

Najlepszą rzeczą, jaką mieszkańcy mogą zrobić, aby chronić siebie i społeczność, jest przestrzeganie zasad, pozostanie w domu i ograniczanie kontaktów społecznych.

PoprzedniWielka Brytania: spadek liczby zakażeń koronawirusem o dwie trzecie
NastępnySeniorzy zawsze powinni dawać przykład