Start Coronavirus Covid-19: Szpitale pod presją w obliczu rosnącej liczby przypadków koronawirusa

Covid-19: Szpitale pod presją w obliczu rosnącej liczby przypadków koronawirusa

855
0

Szpitale na południu Anglii twierdzą, że znajdują się pod presją wraz ze wzrostem liczby pacjentów z Covid wymagających leczenia.

Sobota została opisana jako jedna z najbardziej ruchliwych w historii dla londyńskiego pogotowia ratunkowego . Serwis wezwał ludzi do dzwonienia pod numer 999 tylko w przypadku poważnego zagrożenia.

Lekarze ostrzegają, że szkocki system opieki zdrowotnej jest „poważnie nadwyrężony”, a walijski szpital zaapelował w sobotę wieczorem o pomoc dla pacjentów z Covid-19.

Lekarze twierdzą, że nawet jeśli poradzą sobie z przypadkami koronawirusa, odbije się to na pacjentach z innymi schorzeniami. „Są szanse, że sobie poradzimy, ale ponosimy koszty – kosztem nie może być nie robienie tego, na co liczyliśmy, czyli możliwość kontynuowania działań innych niż Covid.

Prof. Jackie Taylor, prezes Królewskiego Kolegium Lekarzy i Chirurgów w Glasgow, powiedziała, że problemy, z jakimi borykają się szpitale w południowej Anglii, są podobne do tych, które miały miejsce w Szkocji w październiku i listopadzie.

W poniedziałek w Wielkiej Brytanii odnotowano rekordową liczbę 41 385 zakażeń i 357 zgonów. Jednak, według lekarzy, prawdziwa skala będzie wyższa, ponieważ Szkocja nie publikuje danych dotyczących zgonów w okresie od 24 do 28 grudnia, podczas gdy Irlandia Północna nie podaje danych dotyczących przypadków ani zgonów.

Według oficjalnych danych rządowych 22 grudnia w Wielkiej Brytanii przebywało 21286 osób z koronawirusem.

PoprzedniNajwięcej przypadków nowego szczepu koronawirusa w Londynie
NastępnyŁawki w centrum Southampton przekształcone w dzieła sztuki