Start Coronavirus Covid-19: Rozpoczynają się szczepienia osób w wieku powyżej 70 lat

Covid-19: Rozpoczynają się szczepienia osób w wieku powyżej 70 lat

318
0

Osoby w Anglii w wieku 70 lat i starsze, a także osoby wymienione jako wyjątkowo wrażliwe klinicznie, zaczną otrzymywać oferty szczepionki na koronawirusa w tym tygodniu.

Premier Boris Johnson powiedział, że posunięcie to było „znaczącym kamieniem milowym” w narodowym programie szczepień. Od poniedziałku na szczepienie zostanie zaproszonych ponad pięć milionów osób – z grup priorytetowych 3 i 4.

Rozszerzenie programu szczepień nastąpiło po tym, jak liczba osób, które otrzymały pierwszą dawkę, wzrosła do 3,8 miliona w całej Wielkiej Brytanii – to więcej niż wynik pozytywny (3,4 miliona) od początku pandemii.

Jednak osoby z dwóch pierwszych grup – mieszkańcy domów opieki, osoby w wieku 80 lat i starsze oraz pracownicy pierwszej linii opieki zdrowotnej – nadal powinni być poddawani szczepieniom w pierwszej kolejności, powiedział Departament Zdrowia i Opieki Społecznej.

Osoby w wieku 70 lat i starsze oraz osoby szczególnie wrażliwe klinicznie należą do grup priorytetowych 3 i 4.

Kolejne 298 087 osób otrzymało pierwszą dawkę szczepionki w sobotę, a sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział, że połowa wszystkich osób w wieku 80 lat i starszych otrzymała do tej pory co najmniej jedną dawkę szczepionki.

PoprzedniMężczyzna z Eastleigh poprowadził pierwszą drużynę, która z powodzeniem podbiła K2 zimą
NastępnyPonad 400 uczniów z Hampshire wykluczonych z powodu problemów z narkotykami i alkoholem