Start Coronavirus Covid-19: Po 19 lipca nadal oczekuje się, że maski będą noszone w...

Covid-19: Po 19 lipca nadal oczekuje się, że maski będą noszone w pomieszczeniach

507
0

Ludzie w Anglii powinni nadal nosić maski w wielu pomieszczeniach, nawet po zniesieniu zasad Covid, powiedział minister ds. szczepień.

Premier ma potwierdzić w poniedziałek czy większość restrykcji – w tym wymóg prawny dotyczący masek – zakończy się 19 lipca. Jednak Nadhim Zahawi, minister ds. szczepień powiedział, że „oczekiwania”, aby ludzie nosili maski w zatłoczonych miejscach, takich jak pociągi, pozostaną.

Partia Pracy powiedziała, że ​​„nieodpowiedzialne” jest zniesienie wymogu prawnego dotyczącego noszenia masek. Prawny wymóg noszenia zakryć twarzy w niektórych miejscach ma na razie pozostać w Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.

Przemawiając w programie BBC, Zahawi powiedział, że noszenie masek „pomoże całemu krajowi”. Dodał, że rząd chce podkreślić „zarówno odpowiedzialność osobistą, jak i korporacyjną” w tej sprawie. „Wzmocnienie programu szczepień pozwoliło nam ostrożnie przejść do czwartego kroku [złagodzenia restrykcji], a premier powie o tym więcej [w poniedziałek]” – powiedział.

PoprzedniSześciogodzinne kolejki na lotniskach dla podróżnych wracających do UK
NastępnyPolska: zmieniają się przepisy. Do wypełnienia będzie nowy formularz lokalizacyjny