Start Coronavirus Covid-19: koniec „shielding” dla milionów w Anglii i Walii

Covid-19: koniec „shielding” dla milionów w Anglii i Walii

489
0

Dobiegł końca okres, w którym około czterech milionów najbardziej narażonych klinicznie osób w Anglii i Walii powinno chronić się w domu.

Listy zostały wysłane do odpowiednich osób w ciągu ostatnich kilku tygodni. Nadal radzi się im utrzymywanie kontaktów towarzyskich na niskim poziomie, pracę z domu, jeśli to możliwe i trzymanie się z daleka od innych ludzi.

Zmiana następuje wraz ze spadkiem liczby przypadków Covid i przyjęć do szpitali. Według NHS Digital w Anglii jest 3,8 miliona pacjentów zakwalifikowanych jako wrażliwych klinicznie, a w Walii 130 000. Oczekuje się, że Szkocja i Irlandia Północna zniosą swoje ograniczenia pod koniec kwietnia.

Osobom zidentyfikowanym jako wyjątkowo wrażliwe klinicznie zalecono zachowanie szczególnej ostrożności, aby uniknąć zarażenia się Covid-19, ponieważ uważa się, że są one bardziej narażone na konieczność leczenia szpitalnego.

Należą do nich osoby, które przeszły przeszczep komórek macierzystych lub przechodzą chemioterapię z powodu raka oraz osoby dorosłe z przewlekłą chorobą nerek.

W lutym kolejne 1,7 miliona ludzi w Anglii zostało dodanych do listy, na podstawie oceny klinicznej ich lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza szpitalnego. Każda z tych osób ma prawo do priorytetowego dostępu do szczepień przeciwko Covid przed ogólną populacją.