Start Coronavirus Covid-19: Hancock ostrzega, że naginanie zasad „może być fatalne w skutkach”

Covid-19: Hancock ostrzega, że naginanie zasad „może być fatalne w skutkach”

566
0

Łamanie restrykcji dotyczących lockdownu może być fatalne w skutkach, ostrzegł sekretarz zdrowia, po tym jak wzrosła liczba przyjęć do szpitali.

Matt Hancock nie wykluczył wzmocnienia obecnych ograniczeń i powiedział Andrew Marrowi z BBC, że NHS jest pod „wielką presją”.

W sobotę w Wielkiej Brytanii zgłoszono prawie 60 000 nowych przypadków koronawirusa, a liczba zgonów przekroczyła 80 000. Naukowiec, prof. Peter Horby, ostrzegł, że Wielka Brytania jest w „samym środku burzy”.

Lider Partii Pracy Sir Keir Starmer powiedział, że zasady są surowe, ale „mogą nie być wystarczająco surowe” i wezwał rząd do organizowania codziennych konferencji prasowych, aby uniknąć „mieszanych komunikatów”.

Hancock powiedział: „Za każdym razem, gdy próbujesz złamać zasady, może to okazać się dla kogoś śmiertelne” i „pozostanie w domu jest najważniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić jako społeczeństwo”.

Aby stawić czoła wzrostowi infekcji rząd rozpoczął kampanię mówiącą ludziom, aby zachowywali się tak, jakby mieli wirusa.

PoprzedniMapa bombardowań Portsmouth utworzona z okazji 80. rocznicy wydarzeń
NastępnyCzy nadal mogę przeprowadzić się w czasie lockdownu? Co musisz wiedzieć