Start Coronavirus Covid-19: Bezpłatne szybkie testy dla rodzin uczniów w Anglii

Covid-19: Bezpłatne szybkie testy dla rodzin uczniów w Anglii

401
0

Darmowe testy Covid będą oferowane rodzinom wszystkich uczniów w Anglii w ramach planów ponownego otwarcia szkół od 8 marca.

Zestawy szybkich testów będą dostarczane dwa razy w tygodniu uczniom i każdemu domownikowi. Testy będą również dostępne dla dorosłych, którzy pracują w szkołach, np. kierowców autobusów i pracowników klubów pozaszkolnych.

W międzyczasie prawie dwa miliony osób w wieku od 60 do 63 lat w Anglii jest obecnie zapraszanych do zapisania się na szczepienie. Od poniedziałku osoby w tym przedziale wiekowym zaczną otrzymywać listy wyjaśniające, jak zarezerwować szczepionkę za pośrednictwem krajowego serwisu rezerwacji.

Prawie 20 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki, a rząd zamierza zaoferować wszystkim dorosłym pierwszą dawkę szczepionki do końca lipca.

Testy metodą przepływu bocznego, które dają wynik w ciągu 30 minut, będą dostępne od poniedziałku w lokalnych ośrodkach lub administrowane za pomocą programów testowych w miejscu pracy. Testy domowe dla uczniów szkół średnich będą odbywały się dwa razy w tygodniu, a rodzice będą przeprowadzać je w domu.

PoprzedniDwóch chłopców aresztowanych po napadzie z bronią w ręku
NastępnyMandat za ostrzeganie innych użytkowników dróg na Facebooku i Twitterze