Start Wiadomości Councile wychowują właścicieli psów – 100 funtów kary za pozostawione nieczystości

Councile wychowują właścicieli psów – 100 funtów kary za pozostawione nieczystości

825
0

Daventry w Northamptonshire jest pierwszym regionem, w którym na spacer z pupilem należy bezwarunkowo zabierać torebkę na odchody. Zanieczyszczenie przestrzeni miejskiej podlega tam karze 100 funtów.

Ukarani właściciele czworonogów, którzy nie uregulują mandatu w ciągu tygodnia, muszą liczyć się ze zgłoszeniem ich sprawy do sądu, który z kolei może nałożyć na nich grzywnę w wysokości do 1000 funtów.

Nowe przepisy są zapisane w ustawie Anti-Social Behaviour, Crime and Policing Act, która weszła w życie rok temu. Obowiązek ich egzekwowania będzie spoczywał na pracownikach schronisk oraz specjalnie do tego zadania oddelegowanych urzędnikach służb miejskich.

Do tej pory właściciele psów, które notorycznie zanieczyszczały miejskie trawniki, również podlegali karze. W znowelizowanej ustawie pojawia się jednak zapis mówiący o tym, że mandat otrzymać mogą wszystkie osoby, które „uchylają się od obowiązku usunięcia nieczystości pozostawionych przez posiadane zwierzę”.

Władze Daventry zdecydowały się walczyć z psimi odchodami po tym, jak w zeszłym roku do urzędu wpłynęło w związku z tym 120 skarg. Urzędnicy twierdzą, że zidentyfikowali już miejsca, w których właściciele najchętniej wyprowadzają psy licząc, że pozostawionych tam nieczystości nikt nie zauważy. „Na początku będziemy jedynie upominać, a nawet dostarczać właścicielom specjalne plastikowe torebki. Jeśli jednak dana osoba zostanie przyłapana po raz kolejny, strażnik wręczy jej mandat” – oświadczył Paul Knight z miejscowego wydziału higieny.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniNHS wprowadza obowiązkowe kontrole paszportowe
NastępnyNastolatek dźgnięty nożem na Isle of Wight