Start Polecane Council zmienił zdanie w sprawie darmowych posiłków dla dzieci w czasie ferii...

Council zmienił zdanie w sprawie darmowych posiłków dla dzieci w czasie ferii szkolnych

325
0

Tysiące rodziców dotkniętych kryzysem boryka się z większymi trudnościami po tym, jak program bezpłatnych bonów na posiłki został zlikwidowany przed półroczem.

Około 35.000 dzieci w Hampshire i Isle of Wight straci, gdy samorządy oświadczyły, że nie stać ich na sfinansowanie 15 funtów tygodniowego zasiłku na dziecko.

Zamiast tego rodzice są kierowani do społecznościowych banków z żywnością. Jednak na Isle of Wight jest tylko jedna taka placówka, a żadna w Hampshire nie jest otwarta do 6 czerwca – po wakacjach półsemestralnych.

Rada Hrabstwa Hampshire powiedziała, że ​​spiżarnie/banki są „zrównoważoną metodą” dostarczania żywności potrzebującym rodzinom. „Za wkład w wysokości 5 funtów członkowie otrzymują żywność o wartości przekraczającej 15 funtów” – podała strona internetowa.

W Hampshire 31 282 dzieci otrzymało w tym roku bony na posiłki, na Isle of Wight było to 3895 dzieci.

Rada wyspy zakłada pięć spiżarni, ale obecnie otwarta jest tylko jedna, w East Cowes. Jest to „podróż autobusem trwająca półtorej do dwóch godzin lub 45-minutowa podróż samochodem” – powiedziała jedna z mieszkanek.

Rada Hrabstwa Hampshire powiedziała: „Nie ma już wystarczających funduszy rządowych na darmowe bony na świąteczne posiłki w okresie majowym.”

„Jednak korzystamy z nowego Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych, aby od początku czerwca oferować wsparcie rodzinom za pośrednictwem wielu lokalnych organizacji, w tym wspólnotowych spiżarni”.

PoprzedniRośnie liczba osób poważnie rannych w wypadkach z hulajnogami elektrycznymi
NastępnyApel policji po napadzie z nożem przed szkołą w Southampton