Start Polecane Council Tax może wzrosnąć, jeśli plany zostaną zatwierdzone

Council Tax może wzrosnąć, jeśli plany zostaną zatwierdzone

784
0

Podatek lokalny w mieście może wzrosnąć w przyszłym roku o 4%, ponieważ rada miasta próbuje zaoszczędzić 10 milionów funtów do 2022 roku.

Zgodnie z propozycjami ogólna opłata dla gospodarstw domowych z grupy D wzrosłaby z 1566,18 do 1628,82 £ rocznie – wzrost o 62,64 £. Liderzy dodają jednak, że mimo trudniej sytuacji nie ma planów zwolnień ani cięć w usługach.

Inne opłaty również mają zostać poddane przeglądowi, ale radni stwierdzili, że w tej chwili trudno jest „spekulować” na temat usług, których to dotyczy. Wiadomość pojawia się, gdy rada opublikowała projekt na rok budżetowy 2021/22. Southampton City Council stoi w obliczu presji budżetowej w wysokości 21 milionów funtów i ujawnił, że Covid ma kosztować władze 26 milionów funtów.

Niektóre koszty zostały pokryte z dotacji rządowych i rezerw, ale 10 milionów funtów nadal pozostaje do zaoszczędzenia w ramach przyszłorocznego budżetu. Lider Rady Christopher Hammond powiedział, że ma nadzieję, że rady otrzymają większe wsparcie od rządu centralnego.

PoprzedniCOVID: Pięć osób ukaranych grzywną po zorganizowaniu przyjęcia w domu
NastępnyNajnowsza kampania NHS przypomina, żeby nie ignorować przewlekłych problemów z brzuchem