Start Polecane Council planuje wyłączyć światła uliczne w ramach oszczędności

Council planuje wyłączyć światła uliczne w ramach oszczędności

673
0

Ponad 200 miejsc pracy jest zagrożonych, a niektóre usługi mogą zostać ograniczone po tym, jak Rada Hrabstwa ogłosiła plan oszczędnościowy.

Mieszkańcy mogą zostać obciążeni opłatami za usługi, które są obecnie bezpłatne, niektóre biblioteki mogą zostać zamknięte a podatek lokalny może zostać podniesiony o 4% ponieważ Rada Hrabstwa Hampshire stara się zaoszczędzić 80 mln GBP do 2021 r.

Propozycje pokazują, że 43,1 miliona funtów można by zaoszczędzić w dziale opieki społecznej dla dorosłych i zdrowia publicznego, z potencjalną utratą 120 pełnoetatowych miejsc pracy w sektorze opieki społecznej dla dorosłych.

Zagrożonych może być w sumie 223 miejsca pracy, w tym do 58 miejsc pracy w sektorze usług bibliotecznych i do 25 w dziale gospodarki, transportu i środowiska.

W ramach programu oszczędnościowego mieszkańcy mogą również zostać obciążeni opłatą za utylizację opadów drzewnych np. paneli ogrodzeniowych, a także mogą zostać poproszeni o zapłatę za parkowanie na terenach wiejskich, gdzie jest to obecnie bezpłatne.

Oszczędności objęłyby również światła uliczne, które mogłyby zostać wyłączone na dłużej.