Start Polecane Council planuje wyłączyć światła uliczne w ramach oszczędności

Council planuje wyłączyć światła uliczne w ramach oszczędności

839
0

Ponad 200 miejsc pracy jest zagrożonych, a niektóre usługi mogą zostać ograniczone po tym, jak Rada Hrabstwa ogłosiła plan oszczędnościowy.

Mieszkańcy mogą zostać obciążeni opłatami za usługi, które są obecnie bezpłatne, niektóre biblioteki mogą zostać zamknięte a podatek lokalny może zostać podniesiony o 4% ponieważ Rada Hrabstwa Hampshire stara się zaoszczędzić 80 mln GBP do 2021 r.

Propozycje pokazują, że 43,1 miliona funtów można by zaoszczędzić w dziale opieki społecznej dla dorosłych i zdrowia publicznego, z potencjalną utratą 120 pełnoetatowych miejsc pracy w sektorze opieki społecznej dla dorosłych.

Zagrożonych może być w sumie 223 miejsca pracy, w tym do 58 miejsc pracy w sektorze usług bibliotecznych i do 25 w dziale gospodarki, transportu i środowiska.

W ramach programu oszczędnościowego mieszkańcy mogą również zostać obciążeni opłatą za utylizację opadów drzewnych np. paneli ogrodzeniowych, a także mogą zostać poproszeni o zapłatę za parkowanie na terenach wiejskich, gdzie jest to obecnie bezpłatne.

Oszczędności objęłyby również światła uliczne, które mogłyby zostać wyłączone na dłużej.

PoprzedniSouthampton może być wolne od dymu tytoniowego do 2040 roku
NastępnyNowe inteligentne kamery zarobią 600 000 funtów rocznie