Start Polecane Coraz więcej właścicieli rezygnuje ze zwierząt domowych w związku z kryzysem kosztów...

Coraz więcej właścicieli rezygnuje ze zwierząt domowych w związku z kryzysem kosztów utrzymania

304
0

Organizacja charytatywna zajmująca się ratowaniem zwierząt zaapelowała o darowizny, ponieważ twierdzi, że rosnąca presja finansowa oznacza, że ​​coraz więcej osób rezygnuje ze swoich zwierząt.

Organizacja Helping Cats and Dogs w Basingstoke powiedziała, że centrum przyjmowało od siedmiu do dziesięciu zwierząt tygodniowo.

„Widzimy to teraz codziennie, czasem częściej” – wyjaśniła założycielka Kirsty Wrightson. Powiedziała, że ​​​​ludzie są zmuszeni do porzucenia zwierząt domowych w obliczu kryzysu związanego z kosztami utrzymania.

„Nie stać ich na opłacenie czynszu, tracą domy i znajdują tańsze nieruchomości, do których nie mogą zabrać swoich zwierząt.”

Koszt żywności i rachunków medycznych dla zwierząt również okazał się dla niektórych niemożliwy do realizacji, a organizacja charytatywna „zasypała zasypana wezwaniami o pomoc”.

Centrum w Hampshire otworzyło bank żywności, aby pomóc osobom zmagającym się z kosztami.

Apelując do opiekunów, aby „otworzyli swoje serca” i zaoferowali miejsce dla niektórych zwierząt we własnych domach, Wrightson powiedziała, że ​​organizacja charytatywna potrzebuje również sponsorów, aby opiekować się zwierzętami, które przyjmuje.

„Główną rzeczą, z którą w tej chwili się borykamy, są pieniądze”, powiedziała, dodając: „Sponsoring naprawdę pomoże”.

PoprzedniPisanie „umyj mnie” na brudnych pojazdach może skutkować grzywną w wysokości 2500 funtów
NastępnySzkodliwe substancje chemiczne są nadal używane w produktach do makijażu w UK