Start Polecane Coraz więcej rodzin z dziećmi stara się o uniwersalny kredyt

Coraz więcej rodzin z dziećmi stara się o uniwersalny kredyt

445
0

Ponad pół miliona rodzin z dziećmi zaczęło ubiegać się o uniwersalny kredyt od początku pandemii, co wzbudziło nowe obawy dotyczące wpływu koronawirusa na poziom ubóstwa dzieci.

Nowe dane rządowe pokazują, że ponad 509 000 gospodarstw domowych z dziećmi zaczęło pobierać zasiłek między kwietniem a sierpniem – wzrost o 42% – przy czym ostatnia opublikowana liczba wynosi 1,7 miliona.

Największy wzrost odnotowano wśród par z dziećmi, które w ciągu czterech miesięcy wzrosły o 87%, z 322,1 tys. do 601,8 tys. Jednak nadal było znacznie więcej rodzin niepełnych korzystających z uniwersalnego kredytu, a liczba ta wzrosła z 889 800 do 1,1 miliona, co oznacza wzrost o 26 procent. Ogólnie rzecz biorąc, powszechne należności kredytowe wzrosły o 70 procent w okresie od marca do sierpnia 2020 roku, z 2,7 mln do 4,6 mln. Informacje te pojawiły się tuż po tym, jak opublikowano dane, które ujawniły rekordowy wzrost zwolnień między lipcem a wrześniem, przy czym stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii wzrosła do 4,8% z 4,5% w poprzednim kwartale. Działacze ostrzegali, że budżety gospodarstw domowych są „rozciągane do granic możliwości” i że sytuacja będzie się tylko pogorszyć, gdy stopa bezrobocia będzie nadal rosła.

Wezwali ministrów do stałego zwiększenia kwoty 20 funtów na uniwersalny kredyt, który wprowadził, zamiast ograniczenia jej w kwietniu 2021 r. Zgodnie z planem, aby zapobiec dalszemu wpadaniu rodzin w kryzys. Poseł Karen Buck, zastępczyni minister ds. Zabezpieczenia społecznego Partii Pracy, powiedziała: „Ponieważ bezrobocie stale rośnie, coraz więcej rodzin korzysta z powszechnego kredytu, Partia Pracy wezwała rząd do wzmocnienia sieci bezpieczeństwa i zapewnienia rodzinom bezpieczeństwa w czasie kryzysu. To niewiarygodne, że rząd jest na dobrej drodze do obniżenia uniwersalnego kredytu o 20 funtów tygodniowo w kwietniu, kiedy wiemy, że pandemia nadal będzie miała wpływ na życie ludzi. Musi się teraz zobowiązać, że nie będzie obcinać powszechnych kredytów milionom rodzin w środku kryzysu zatrudnienia ”. Analiza przeprowadzona przez Citizens Advice w zeszłym miesiącu wykazała, że ​​trzy na cztery osoby korzystające z uniwersalnego kredytu nie byłyby w stanie pokryć swoich podstawowych rachunków domowych, gdyby podwyżka została usunięta – wzrost o 32 punkty w stosunku do obecnych 43 procent.

Odpowiadając na nowe dane, Becca Lyon, dyrektor ds. Ubóstwa dzieci w Save the Children, powiedziała: „Dla wielu rodzin, które muszą polegać na uniwersalnym kredycie, każdy dzień może być bolesną walką o utrzymanie się na powierzchni. „Rodzice mówią nam, że muszą dokonywać niemożliwych wyborów – ograniczać jedzenie lub ogrzewanie, zaciągać długi lub polegać na organizacjach charytatywnych i bankach żywności, aby nakarmić i ubrać swoje dzieci”.