Start Polecane Coraz więcej par w Southampton decyduje się na ślub

Coraz więcej par w Southampton decyduje się na ślub

522
0

Coraz więcej par płci przeciwnej w Southampton decyduje się na małżeństwo, mimo że liczba małżeństw heteroseksualnych w Anglii i Walii jest rekordowo niska.

Według danych Urzędu Statystyk Krajowych, w 2018 r. 853 par przeciwnej płci z Southampton wzięło ślub. To o 28 więcej niż rok wcześniej. Jednak w całej Anglii i Walii w 2018 r. zarejestrowano 227 870 małżeństw heteroseksualnych – najmniej od 1894 r. Odpowiadało to 20,1 małżeństwom na 1000 niezamężnych mężczyzn i 18,6 na 1000 niezamężnych kobiet – co stanowi najniższy wskaźnik od 1862 roku.

Oczekuje się jednak, że nowy rekord zostanie ustanowiony, gdy zostaną opublikowane dane dotyczące rejestracji małżeństw za rok 2020, kiedy wiele ślubów nie mogło się odbywać w okresie, który obejmował najsurowsze ograniczenia związane z koronawirusem.

ONS poinformowało, że długoterminowy spadek liczby zawieranych małżeństw odnotowany w 2018 r. był prawdopodobnie wynikiem tego, że więcej mężczyzn i kobiet opóźnia zawarcie małżeństwa.

Kanak Ghosh, z oddziału ONS zajmującego się danymi statystycznymi, powiedział: „Pomimo tego ogólnego spadku, coraz więcej osób decyduje się na małżeństwo w starszym wieku, zwłaszcza w wieku 65 lat i więcej.” „To piąty rok, odkąd małżeństwa osób tej samej płci były możliwe, a około jedno na 35 małżeństw jest obecnie wśród par osób tej samej płci”.

W Southampton w 2018 r. odnotowano najwyższą liczbę małżeństw osób tej samej płci od czasu ich pierwszego uznania – 37. Obejmowały one 17 małżeństw par męskich i 20 par żeńskich.

PoprzedniCovid: rząd ostrzega firmy oferujące testy Covid przed wprowadzającymi w błąd cenami
NastępnyOtwarcie nowego taniego sklepu spożywczego w Southampton