Start Polecane Coraz więcej osób opuszcza stolicę Wielkiej Brytanii

Coraz więcej osób opuszcza stolicę Wielkiej Brytanii

893
0

W ubiegłym roku brytyjską stolicę na dobre opuściło 100 tys. Na taki krok głównie decydują się 30-latkowie, którzy chcą powiększyć swoją rodzinę.

W ciągu ostatnich lat liczba osób opuszczających Londyn wzrosła o ponad 80 proc. Powodem takiej decyzji są najczęściej kwestie finansowe oraz rosnący wskaźnik przestępczości.

– Wyprowadzka z Londynu oznacza, że mogę mieć więcej dzieci. Zanim założyliśmy rodzinę, podobało nam się nocne życie w stolicy, ale nasza perspektywa zmieniła się kiedy zdecydowaliśmy się na dzieci. Chyba, nikt nie chciałaby, aby jego syn, czy córka wychowywali się wśród broni, noży, narkotyków i ataków kwasem – powiedziała dla Guardian 41-letnia mieszkanka stolicy. – Teraz mieszkamy w Kent, gdzie jesteśmy w stanie zaoszczędzić 700 funtów miesięcznie – dodała.

–Przez wiele lat życie w Londynie było błogosławieństwem. Kiedy przeprowadziłem się tam w 2010 roku było to fantastyczne miasto: piwo w pubie za 2 funty, tani transport, dobre życie nocne z wieloma małymi klubami, bezpłatne galerie, muzea itd. Ale teraz z powodu rosnących kosztów idea powrotu na stałe do Londynu napełnia mnie obawą – mówi 27-letni wykładowca mieszkający obecnie za granicą. – Zakładając rodzinę nie możesz żyć w Londynie. W Devon mogę pozwolić sobie na dom z czterema sypialniami, z ogrodem, w bezpiecznej okolicy, a wszystko to za cenę jednopokojowego mieszkania w Londynie – dodaje inny, 31-letni rozmówca.

– Właśnie wyjechałem z Londynu, ale tylko, dlatego, że nie mogłem poradzić sobie ze względów finansowych. Mieszkałem tam przez 12 lat po przeprowadzce z Australii. Nadal bym tam mieszkał, ale jako 41–latek nie chciałem mieszkać z obcymi, a nie było mnie stać na własne mieszkanie. Całą moją wypłatę przeznaczałem na koszty utrzymania. Poza Londynem zarabiam mniej, ale i tak zostaje mi więcej pieniędzy na koniec miesiąca – powiedział 41-letni rozmówca The Guradian.