Start Polecane Coraz więcej mieszkańców Southampton jest zadłużonych

Coraz więcej mieszkańców Southampton jest zadłużonych

736
0

Dane pokazują, że więcej mieszkańców Southampton popadło w długi w zeszłym roku pomimo „zwiększonego” wsparcia finansowego ze strony rządu podczas pandemii koronawirusa.

Money Advice Trust powiedział, że środki te stanowią „koło ratunkowe” dla wielu ludzi w Anglii i Walii, ale ostrzega, że ​​tej zimy poziom niewypłacalności może ponownie wzrosnąć.

Osoby, które wykupują formalne rozwiązania upadłościowe, takie jak upadłość lub dobrowolny układ w celu spłaty zadłużenia, są wpisywane do Rejestru Upadłości Indywidualnych – co oznacza, że ​​są formalnie zadłużone.

Dane z Insolvency Service pokazują, że w 2020 r. w Southampton zadłużyło się 574 osób. To o trzy więcej niż rok wcześniej, kiedy 571 osób było niewypłacalnych. W całej Anglii i Walii w 2020 roku upadło 111 400 osób – spadek z 121 900 w 2019 roku i pierwszy roczny spadek od pięciu lat. Służba Upadłościowa stwierdziła, że ​​prawdopodobnie było to częściowo spowodowane „wzmocnionym wsparciem finansowym rządu” wprowadzonym podczas pandemii. Money Advice Trust powiedział, że środki, takie jak program urlopowy, zapewniły wielu „mile widziane koło ratunkowe”.

Jednak Jane Tully, dyrektor ds. zewnętrznych i partnerstw w organizacji charytatywnej, dodała: „Wobec wielu czekających na trudną zimę i pełnego wpływu pandemii na finanse gospodarstw domowych, prawdopodobnie poziom niewypłacalności ponownie wzrośnie.”

Poprzedni15-letnia dziewczyna z Portsmouth zmarła na Covid w dniu, w którym miała być zaszczepiona
NastępnyUproszczenie zasad podróży. Bursztynowa lista zostaje usunięta