Start Coronavirus Coraz więcej ludzi na ulicach i w parkach. Mamy dosyć ograniczeń

Coraz więcej ludzi na ulicach i w parkach. Mamy dosyć ograniczeń

1179
0

Miną szósty tydzień, od kiedy w Wielkiej Brytanii wprowadzono liczne ograniczenia iw trakcie minionego weekendu mieszkańcy Wysp pokazali, że mają dość siedzenia w domu i masowo ruszyli do parków, na plaże i inne miejsce, gdzie można było cieszyć się piękną pogodą.

Już wcześniej rządowi eksperci ds. zdrowia zwracali uwagę, że wdrażanie ograniczeń w Wielkiej Brytanii może być bardzo problematyczne. Brytyjscy policjanci nigdy nie mieli takich uprawnień i możliwości jak policja w innych europejskich krajach.

Samo brytyjskie społeczeństwo również nie jest przyzwyczajone do ograniczeń i nie godzi się na jakiekolwiek próby zwiększania uprawnień policjantów. Między innymi z tego powodu wszystkie rządowe nakazy mają formę „próśb i apelów”.

Jak informują media, „zmęczenie mieszkańców Wysp ograniczeniem ich swobód sięga już jednak zenitu”. W ostatni weekend w parkach i na plażach pojawiły się setki ludzi ignorujących zasady dystansu społecznego i pozostania w domach. W social mediach pojawiły się liczne zdjęcia ukazujące plażowiczów zażywających kąpieli słonecznych.

PoprzedniSalony fryzjerskie mogą pozostać zamknięte nawet przez 6 miesięcy
Następny2 mln dzieci jest zagrożonych w czasie blokady