Start Wiadomości Coraz więcej imigrantów przybywa do Wielkiej Brytanii „tylnymi drzwiami”

Coraz więcej imigrantów przybywa do Wielkiej Brytanii „tylnymi drzwiami”

1021
0

Z badań przeprowadzonych przez Oxford University Migration Observatory wynika, że gwałtownie podskoczyła liczba imigrantów przybywających do Wielkiej Brytanii spoza Unii Europejskiej przez inne kraje Wspólnoty.

Imigranci ci przyjeżdżają do krajów Unii i starają się w nich o obywatelstwo, a gdy uda im się je uzyskać, nie mają żadnych problemów z tym, by legalnie przedostać się do Wielkiej Brytanii. Strategia ta jest bardzo skuteczna, czego również dowodzą statystyki.

Wynika z nich, że obecnie na Wyspach mieszka 264 tysięcy imigrantów, którzy urodzili się poza Europą, ale po przedostaniu się do niej, skorzystali z obowiązującego w Unii prawa do swobodnego przepływu osób i przyjechali do Wielkiej Brytanii.

Okazuje się, że po uzyskaniu obywatelstwa w innym kraju Unii Europejskiej o wiele łatwiej przedostać im się na Wyspy. Jeszcze w 2004 roku imigrantów, którzy przedostali się do Wielkiej Brytanii spoza Europy, było zaledwie 78 tysięcy.

Lord Green będący przewodniczącym MigrationWatch, który opowiada się za większymi kontrolami imigracyjnymi, twierdzi, że za nagły wzrost liczby imigrantów przybywających na Wyspy spoza Unii Europejskiej jest odpowiedzialna właśnie wspomniana strategia.

„Za wydawanie im paszportów, które uprawniają ich posiadaczy do swobodnego poruszania się między państwami Unii, odpowiedzialne są wszystkie państwa Wspólnoty” – zauważa Green.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniŚrednie zarobki w UK rosną – na równi z bezrobociem
NastępnyCo czwarte dziecko w Wielkiej Brytanii rodzi imigrantka