Start Polecane Coraz więcej Brytyjczyków staje się milionerami

Coraz więcej Brytyjczyków staje się milionerami

1032
0

Liczba brytyjskich gospodarstw domowych, których majątek szacowany jest na co najmniej milion funtów, wzrosła o prawie jedną trzecią w ciągu dwóch lat – pokazują oficjalne dane.

Do czerwca 2016 roku w sumie 3,6 miliona gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii posiadało majątek o wartości ponad 1 miliona funtów, co stanowi wzrost o 29 proc. w ciągu dwóch lat – poinformował Urząd Statystyczny. Podczas szacowania majątków wzięto pod uwagę oszczędności emerytalne, inwestycje, cenne przedmioty i wartość nieruchomości, która została pomniejszona o niespłacone kredyty hipoteczne

Badanie ujawniło również, że przeciętna wartość majątku statystycznego brytyjskiego gospodarstwa domowego, po uwzględnieniu kredytu, wyniosła w 2016 roku 259 400 funtów, co oznacza 15-procentowy wzrost w ciągu dwóch lat. Dane nie uwzględniają jednak rosnących kosztów utrzymania w tym czasie – informuje BBC.

Aktywiści alarmują jednak, że dane ukazują jednocześnie nierówność bogactwa – podczas, gdy majątek najbogatszych Brytyjczyków wzrósł, co było spowodowane głównie wzrostem prywatnych emerytur i wartości nieruchomości, to jednocześnie spadła wartość majątków biedniejszych Wyspiarzy. Jedno na dziesięć gospodarstw odnotowało spadek wartości majątku od 3 000 do nawet 32 000 funtów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniFundusz na centrum walki z rakiem w Southampton osiągnął 25 mln funtów
NastępnySzef easyJeta sam obniżył sobie pensję o 34 tys. funtów