Start Polecane Coraz mniej lekarzy w Wielkiej Brytanii

Coraz mniej lekarzy w Wielkiej Brytanii

491
0

Liczba lekarzy pierwszego kontaktu w Anglii spada na przestrzeni ostatnich kilku lat. Lekarze obawiają się, że coraz trudniej będzie zagwarantować bezpieczną opiekę tym, którzy potrzebują pomocy.

Według Royal College of GPs, między wrześniem 2020 r. a marcem 2021 r. liczba lekarzy spadła o 1 307 do 28 096. W wyborach w 2019 r. ówczesny minister zdrowia Matt Hancock przyznał, że nie udało się osiągnąć celu, jakim było zatrudnienie dodatkowych 5000 lekarzy w ciągu pięciu lat. Konserwatywny rząd złożył wtedy nową obietnicę rekrutacji 6 000 kolejnych lekarzy rodzinnych do 2025 r.

Przewodniczący Royal College prof. Martin Marshall zauważył, że zapotrzebowanie na usługi lekarzy rodzinnych, w tym bardziej złożone konsultacje i realizację programu szczepień, wywiera niespotykaną dotychczas presję na środowisko lekarskie w Anglii. Dodał, że lekarze rodzinni częściej popełniają błąd, jeśli pracują 11 lub 12 godzin dziennie, przyjmując nawet 50 lub 60 pacjentów.

Royal College zaapelował do rządu o pakiet ratunkowy w celu wsparcia operacji, w tym rekrutację 6 000 dodatkowych lekarzy rodzinnych i 26 000 personelu pomocniczego, takiego jak pielęgniarki i recepcjonistki, do 2024 roku.

We wtorek premier Boris Johnson ogłosił nową składkę na opiekę zdrowotną i społeczną, która ma zapewnić dodatkowe fundusze, aby złagodzić presję na NHS w ciągu najbliższych trzech lat.

PoprzedniFotoradary średniej prędkości zamontowane na M3
NastępnyMieszkańcy Wielkiej Brytanii zwracają swoje psy z powrotem do adopcji