Start Polecane Coraz mniej banków i bankomatów w UK

Coraz mniej banków i bankomatów w UK

479
0

Z najnowszej analizy ekspertów wynika, że od 2015 r. zlikwidowano już 4 685 oddziałów banków. Osoby, które korzystają z tradycyjnych usług bankowych i płatności gotówką, są narażone na ryzyko wykluczenia finansowego.

Organizacja Which? wraz z innymi grupami konsumenckimi i biznesowymi wezwała rząd do szybkiego podjęcia działań ustawodawczych zapewniających konsumentom dostęp do gotówki.

Pod koniec ubiegłego roku grupa Access to Cash Action Group przedstawiła również plany, w jaki sposób branża mogłaby zapewnić dostęp do gotówki osobom najbardziej narażonym na trudności. Proponowane rozwiązania obejmowały tworzenie przez różne banki wspólnych oddziałów, udostępnianie bezpłatnych bankomatów, a także wprowadzenie możliwości wypłaty gotówki w sklepach bez konieczności dokonywania zakupów.

Ministerstwo finansów przyznało, że gotówka wciąż ma kluczowe znaczenie dla milionów ludzi. Rzecznik resortu zaznaczył, że ministerstwo przedstawi plany działań „w najbliższym czasie” – po zakończeniu konsultacji w tej sprawie.

PoprzedniApel, aby dodatkowy dzień wolny od pracy wpisano na trwałe do kalendarza
NastępnyRząd UK planuje znieść obowiązek wykonywania MOT