Start Polecane Coopervision planuje zwolnienie 200 pracowników w Hampshire

Coopervision planuje zwolnienie 200 pracowników w Hampshire

1536
0

Główny pracodawca z Hampshire planuje zwolnienie około 200 pracowników.

Producent soczewek kontaktowych CooperVision twierdzi, że utrata miejsc pracy jest spowodowana postępem w produkcji i nie ma związku z kryzysem Covid-19.

Amerykańska firma poinformowała, że ​​„wycofuje” niektóre procesy produkcyjne w swoich zakładach w Hamble i Chandlers Ford, przy których zatrudnionych jest ponad 1700 osób. Firma ma nadzieję, że większość z 200 zwolnień zostanie obsadzona przez wolontariuszy.

Oświadczenie firmy głosi: „Od dziesięcioleci CooperVision odnosi sukcesy, dostosowując się do potrzeb okulistów i osób noszących soczewki kontaktowe, wprowadzając nowe produkty, jednocześnie rezygnując ze starszych technologii i procesów, aby utrzymać i nadać tempo branży.”

„Zgodnie z tym podejściem, nasze zakłady Hamble and Chandlers Ford w Wielkiej Brytanii będą stopniowo wycofywać niektóre procesy produkcyjne na rzecz nowszych, bardziej zaawansowanych metod produkcji w ciągu najbliższych kilku lat.”

„W wyniku bardziej zaawansowanych procesów produkcyjnych i przejścia na nowsze produkty firma przewiduje, po konsultacjach z pracownikami i ich przedstawicielami, proponowaną redukcję około 200 stanowisk w najbliższych miesiącach. Przewiduje się, że większość stanowić będą koledzy, którzy wystąpią o dobrowolne zwolnienie. Będziemy traktować poszkodowanych pracowników z najwyższym szacunkiem, zgodnie z naszymi wartościami.”

PoprzedniSouthampton jako jedno z najłatwiejszych miast do parkowania w Wielkiej Brytanii
NastępnyMorrisons ujawnił zmiany dot. „cichej godziny” we wszystkich swoich supermarketach