Start Polecane Co zrobić, gdy zobaczysz psa pozostawionego w rozgrzanym samochodzie

Co zrobić, gdy zobaczysz psa pozostawionego w rozgrzanym samochodzie

391
0

Eksperci ujawnili niebezpieczeństwa związane z zostawianiem zwierząt domowych w rozgrzanych samochodach oraz co robić, gdy zobaczysz psa pozostawionego w jednym z nich.

Nationwide Vehicle Contracts zebrało wskazówki, co zrobić, jeśli znajdziesz psa cierpiącego w rozgrzanym samochodzie. Upał może być fatalny dla naszych futrzanych przyjaciół, dlatego ważne jest, aby zarówno nowi, jak i doświadczeni właściciele pamiętali o kilku faktach.

Łącznie po 10 minutach można zauważyć wzrost temperatury o 10°C, po 20 minutach można zauważyć wzrost temperatury o 16°C, po 30 minutach można zauważyć wzrost temperatury o 19°C, po godzinie można zauważyć wzrost temperatury o 23°C. Udar cieplny może wystąpić, gdy temperatura ciała przekracza 40°C.

Nie można zostawiać zwierzaka w samochodzie. Nawet jeśli zachowałeś środki ostrożności, takie jak parkowanie w cieniu i uchylone szyby- to nie wystarczy!.

Psy nie pocą się jak ludzie i mogą tracić ciepło tylko przez dyszenie. Oznacza to, że mają problemy z regulowaniem temperatury, jeśli utkną w gorącym pomieszczeniu, a skutki mogą być śmiertelne.

Jeśli latem zobaczysz psa zamkniętego w samochodzie, powinieneś najpierw sprawdzić, czy właściciel nie jest w pobliżu. Jeśli jesteś w pobliżu sklepu, poinformuj o tym obsługę i ochronę, będą oni mogli ogłosić ostrzeżenie w sklepie i znaleźć właściciela.

Lokalna policja ma prawo wybić szybę samochodu w celu uratowania zwierzęcia znajdującego się w niebezpieczeństwie, ale nie należy próbować uzyskać dostępu do pojazdu, ponieważ można zostać ukaranym grzywną za szkody powstałe w wyniku przestępstwa lub zranić zwierzę znajdujące się w samochodzie.

Jeśli musisz wybić okno, aby uratować zwierzę, zadzwoń pod numer 999 i poinformuj policję, co robisz, i zrób zdjęcia i filmy, aby wyraźnie zarejestrować sytuację. Należy również zanotować numer tablicy rejestracyjnej i wszelkie dane świadka.

PoprzedniOsoby zaszczepione na Covid powinny ostrożnie korzystać ze słońca
NastępnyPremier sugeruje, że łagodzenie restrykcji w UK zostanie opóźnione