Start Polecane Co z polskimi sklepami po Brexicie

Co z polskimi sklepami po Brexicie

1637
0

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej polskie sklepy w Wielkiej Brytanii wyrosły jak grzyby po deszczu. W samym Southampton jest ich około 20. Niestety widmo Brexitu stawia ich egzystencję pod znakiem zapytania.

Co dalej z polskimi sklepami – zastanawiają się Polacy, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez polskiego chleba, polskiej kiełbasy, czy innych swojskich produktów. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii zapowiada ciężkie czasy dla właścicieli i klientów polskich sklepów. Rosnące ceny i powolny odpływ Polaków z Wysp może spowodować zamknięcie ich większości. Chociaż większość Polaków deklarowała jeszcze do niedawna, że jeśli tylko zostaną im zagwarantowane stosowne prawa, po Brexicie pozostaną na Wyspach, to ostatnio ciągle słyszy się, że ktoś wraca do kraju albo planuje wyjazd w najbliższym czasie.

Ceny importowanej żywności już poszły w górę, a to przecież dopiero początek. Od czasu referendum w sprawie Brexitu funt stracił na wartości. Według ekspertów ceny unijnej żywności mają wzrosnąć zaraz po Brexicie nawet o 8 proc.

Wszystko to zwiastuje ciężkie czasy dla polskich sklepów.

PoprzedniSpotkaj Tomka w sklepie Toys R Us w Southampton
NastępnyNowy statek wycieczkowy z siedzibą w Southampton