Start Wiadomości Co z lotami w czasie zamknięcia lotniska w Gdańsku?

Co z lotami w czasie zamknięcia lotniska w Gdańsku?

1090
0

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku zostanie zamknięte na weekend 13-14 czerwca z powodu prac modernizacyjnych. 44 loty przewoźnika Wizzair zostaną skierowane do Bydgoszczy.

Przyczyną zamknięcia na dwa dni gdańskiego portu lotniczego mają być prace remontowe na odcinku pasa startowego. Jak wyjaśnił rzecznik prasowy lotniska Michał Dargacz, przede wszystkim chodzi o dostosowanie go do nowych przepisów oraz wyposażenie w kilkaset nowych lamp by podnieść poziom drogi startowej z ILS do poziomu II. Pozwoli to na lądowanie pilota przy mniejszej widzialności na drodze niż dotychczasowa.

Informację o zamknięciu lotniska przewoźnicy otrzymali w sierpniu 2014 roku, w związku z czym z odpowiednim wyprzedzeniem podjęli oni odpowiednie działania, które mają pomóc pasażerom przejść te dni bez odczuwania zbytniego dyskomfortu.

Przewoźnik Wizzair zdecydował, że część rejsów nie będzie operowała w tych dniach, pozostałe kursy będą zrealizowane z Bydgoszczy – dokładnie 44. Pasażerowie mają otrzymać odpowiednią informację od przewoźnika dotyczącą ich rejsów. Wizzair zorganizuje również autobusy, które będą kursować między Bydgoszczą a Gdańskiem w celu transportu pasażerów. Wcześniej należy tylko wysłać odpowiedniego maila na transfer@airport.gdansk.pl.

Ryanair w czasie zamknięcia nie będzie operować z Gdańska.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy będzie zamknięty dokładnie od północy z 12 (piątek) na 13 (sobota) czerwca do godz. 5:00 w 15 czerwca (poniedziałek).

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNie będzie cięć Child Benefit – zasiłki na dzieci bezpieczne do 2020
NastępnyRaport: Polacy więcej pracują, mniej zarabiają