Start Wiadomości Co szósty Londyńczyk będzie szukał pracy w styczniu

Co szósty Londyńczyk będzie szukał pracy w styczniu

771
0

Blisko 60 proc. Londyńczyków będzie poszukiwało nowej pracy w celu powstrzymania noworocznej chandry. Jednak według badań, wielu z nich brakuje wystarczającej pewności siebie, aby dokonać zmiany.

Według sondażu przygotowanego dla The Open University, aż 58,7 proc. pracowników będzie dążyło do zmiany ścieżki zawodowej, jednak będą też mierzyli się z barierami uniemożliwiającymi znalezienie nowej pracy.

Dodatkowo jedna na pięć osób wskazuje, że nawet nie wie, jak zabrać się za poszukiwania. Większość jednak uważa, że trudno będzie zacząć wszystko od nowa, gdy w aktualnym miejscu zatrudnienia spędzili już tyle czasu. Jeden na sześć pracowników stwierdza z kolei, że poszukiwania nowej pracy byłyby zbyt dużym stresem w połączeniu z prowadzonym życiem rodzinnym.

Jak podaje „The Standard”, dane zostały opublikowane w związku z Blue Monday, czyli najbardziej przygnębiającym dniem w roku, który przypada 16 stycznia. – Styczeń jest miesiącem po świątecznej ciszy i poczucia niepewności co do nowego roku – powiedziała Clare Riding z The Open University.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni„Starajcie się o rezydenturę” – apel do imigrantów z Unii Europejskiej
NastępnyPrzez Brexit Jamie Oliver zamyka sześć restauracji w UK