Start Wiadomości Co się stało z rekordowym wzrostem brytyjskiej gospodarki?

Co się stało z rekordowym wzrostem brytyjskiej gospodarki?

807
0

Z danych Office for National Statistics (ONS) wynika, że brytyjska gospodarka rozwija się w najszybszym tempie od 2007 roku.

W roku 2013 odnotowano zrost gospodarczy na poziomie 1,7%, a w roku ubiegłym 2,6%. Jednak w ciągu ostatnich trzech miesięcy roku 2014 wskaźniki ekonomiczne podskoczyły zaledwie o 0,5%.

Ekonomiści są podzieleni w sprawie tego, czy „zastój” w ciągu ostatniego kwartału jest tymczasowy, czy będzie się utrzymywał przez dłuższy czas.

Główny ekonomista ONS, Joe Grice stwierdził, że „jest zbyt wcześnie, by mówić o tym, czy zastój ten się utrzyma”.

Z kolei zdaniem Nancy Curtin, która jest dyrektorem inwestycyjnym w Close Brothers Assest Management „widać wyraźnie, że gospodarka zwalnia”.„Na horyzoncie zbierają się ciemne chmury, a zbliżające się wybory są największą z nich. Inwestorzy nie lubią niepewności” – powiedziała Curtin.

Główny ekonomista z IHS Global Insight, Howard Archer uważa, że „najbardziej rozczarowujące w zwolnieniu wzrostu gospodarczego jest to, że brytyjska ekonomia sprawia wrażenie niestabilnej”.

Z kolei kanclerz George Osborne oświadczył, że liczby pokazują wyraźnie słuszność obranej przez rząd strategii rozwoju gospodarczego.

ŹRÓDŁOhttp://www.polishexpress.co.uk/
PoprzedniWaitrose otwiera nowe sklepy. Stworzy 2,000 nowych miejsc pracy
NastępnyTrzęsienie ziemi w Winchester: siła wstrząsów doszła do 2,9 w skali Richtera