Start Polecane Co się dzieje w krajach najbardziej dotkniętych koronawirusem?

Co się dzieje w krajach najbardziej dotkniętych koronawirusem?

671
0

Kraje, które w największym stopniu ucierpiały z powodu koronawirusa zintensyfikowały wysiłki na rzecz powstrzymania śmiertelnego niebezpieczeństwa. Liczba przypadków na świecie przekroczyła 80 000.

W Korei Południowej infekcje ponownie wzrosły, w sumie do 977. Amerykanie zostali ostrzeżeni przed wszystkimi podróżami do kraju, z wyjątkiem niezbędnych. Włochy i Iran walczą o powstrzymanie epidemii wirusa.

W Japonii akcje spadły we wtorek, reagując na globalny poniedziałkowy kryzys wywołany strachem przed kolejnymi epidemiami. Zarówno Wall Street, jak i Londyn doznały dużych spadków.

W Korei Południowej 10 osób zmarło po zarażeniu wirusem.

Światowa Organizacja Zdrowia powiedziała w poniedziałek, że świat powinien zrobić więcej, aby przygotować się na możliwą pandemię. WHO stwierdziła, że ​​jest na to jeszcze zbyt wcześnie, ale kraje powinny być w fazie gotowości.

Odsetek zarażonych osób, które umierają, wydaje się wynosić między 1% a 2%, chociaż WHO ostrzega, że ​​śmiertelność nie jest jeszcze dokładnie znana.

Rząd chiński poinformował, że ogłosił zakaz konsumpcji dzikich zwierząt oraz represje w zakresie polowań, transportu i handlu zakazanymi gatunkami. Uważa się, że wybuch epidemii miał miejsce na targu w mieście Wuhan w prowincji Hubei, gdzie sprzedawano dzikie zwierzęta.

Chiny oświadczyły również, że odłożą doroczne spotkanie Narodowego Kongresu Ludowego w przyszłym miesiącu, aby kontynuować wysiłki w walce przeciwko koronawirusowi.

W poniedziałek kraj zgłosił 508 nowych infekcji, w porównaniu z 409 w niedzielę. Większość nowych przypadków była w Wuhan.

Liczba ofiar śmiertelnych w Chinach wzrosła do 2663. Ponad 77 000 osób w kraju zostało zarażonych.

Państwowy Global Times poinformował, że naukowcy poczynili postępy w opracowywaniu doustnej szczepionki, a profesor Uniwersytetu Tianjin przetestował cztery dawki bez żadnych skutków ubocznych. Ale eksperci ostrzegają, że dopóki nie zostaną przeprowadzone pełne badania kliniczne, nie jest jasne, jak bezpieczne lub skuteczne będą szczepionki, i może upłynąć jeszcze wiele miesięcy, zanim zostaną one szeroko udostępnione.

Hongkong ponownie przedłużył zamykanie szkół, tym razem do 20 kwietnia.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCeny domów w Southampton utrzymują się na stałym poziomie
NastępnyUlica w centrum Winchester zamknięta podczas 10-tygodniowych prac drogowych