Start Polecane Co piąte przedszkole w Southampton zostało zamknięte od 2015 roku

Co piąte przedszkole w Southampton zostało zamknięte od 2015 roku

944
0

Dane opublikowane przez Ofsted pokazują, że od 2015 roku prawie jedno na pięć przedszkoli w Southampton zostało zamkniętych.

Placówka ds. Edukacji Przedszkolnej wzywa do „pilnych działań”, aby zaradzić kryzysowi finansowemu, który doprowadził do zamknięcia wielu placówek wychowawczych dla dzieci. Mówi się, że w przyszłym roku ponad 40 proc. kolejnych placówek rozważa zamknięcie.

Każda placówka wczesnoszkolna, która opiekuje się dziećmi w wieku od urodzenia do pięciu lat musi być zarejestrowana w Ofsted. Jest to niezależna instytucja zajmująca się regulowaniem, monitorowaniem i kontrolowaniem jakości pracy organizacji edukacyjnych oraz tych oferujących opiekę nad dziećmi. Pod koniec marca 2018 roku w Southampton w rejestrze znajdowało się 277 placówek, o 63 mniej niż w marcu 2015 roku. W Hampshire było ich 2060  – 245 mniej niż trzy lata wcześniej. Spadek w Southampton jest jednym z największych wśród dostawców usług świadczonych przez władze lokalne w Anglii.

Wszystkim trzylatkom i czterolatkom w Anglii przysługuje 15 godzin bezpłatnej opieki na tydzień w trakcie trwania semestru. Ale od września 2017 r. Rodzice mogą ubiegać się o dodatkowe 15 godzin, jeśli zarabiają mniej niż 100 000 GBP rocznie, ale więcej niż równowartość 16 godzin przy minimalnym wynagrodzeniu.Organizacja ds. edukacji przedszkolnej twierdzi, że finansowanie zapewnione przez rząd w ramach tego programu nie wystarcza na pokrycie kosztów ponoszonych przez usługodawców.

PoprzedniNajstarszy basen w Southampton otwarty po remoncie
NastępnyChcesz pracować dla królowej? Buckingham Palace poszukuje pokojówek