Start Wiadomości Co-op obniża ceny owoców i warzyw – na promocje przeznaczy 125 mln...

Co-op obniża ceny owoców i warzyw – na promocje przeznaczy 125 mln funtów

903
0

Wojny cenowe pomiędzy brytyjskimi supermarketami trwają w najlepsze. Do walki o klientów dołącza Co-op, który obniża ceny świeżych owoców i warzyw w 2,800 sklepów na terenie całego kraju.

Co-operative Food liczy, że dzięki promocjom stanie się silną konkurencją dla czołowych dyskontów – Aldi i Lidla. Planowane promocje zakładają redukcję cen ponad 100 produktów nawet o połowę. Konkurencyjny cennik obowiązuje już w niektórych sklepach w Walii. Tamtejsi klienci mogą zaopatrzyć się na przykład w sałatę lodową czy ogórki za 39 pensów.

Dyrektor sprzedaży – Steve Murrells, przekonuje, że konieczność wprowadzenia obniżek znajduje uzasadnienie w zmieniających się nawykach i oczekiwaniach konsumentów: „Obecnie klienci robią mniejsze zakupy, ale częściej. Zamiast zaopatrywać się w produkty na cały tydzień, kupują potrzebne rzeczy z dnia na dzień” – przekonuje Murrells. „Na rynku sprzedaży detalicznej panuje ostra konkurencja. Inwestując w obniżki gwarantujemy klientom dostęp do szerokiej gamy świeżych produktów w najbardziej atrakcyjnych cenach” – twierdzi przedstawiciel Co-op.

Milionowe budżety na obniżki zapowiedziała większość dużych sieci. Morrisons ogłosił, że na promocje wyda przez trzy lata około miliarda funtów. W tym roku „obciął” już ceny 200 produktów, w tym chleba, mleka, masła i cukru. Najszerszy wachlarz promocji proponuje jednak Sainsbury’s – jego klienci kupią taniej ponad tysiąc produktów, co będzie kosztowało sieć 100 milionów funtów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBunt w Partii Konserwatywnej: 27 torysów głosowało przeciwko propozycji Camerona
NastępnyDo Polski płynie potok pieniędzy emigrantów