Start Polecane Co-op chce zaprzestać sprzedaży plastikowych opakowań nie nadających się do recyklingu

Co-op chce zaprzestać sprzedaży plastikowych opakowań nie nadających się do recyklingu

391
0

Sieć sklepów w Wielkiej Brytanii zadeklarowała, że do lata 2020 roku wycofa ze sprzedaży wszystkie nie nadające się do recyklingu plastikowe opakowania.

Wszystkie produkty marki co-op dostępne w sklepie, niezależnie czy będą to gotowe tacki na posiłki, paczki chipsów, plastikowe opakowania na gotowe kanapki czy folia do pakowania jedzenia, będą wykonane z tworzywa łatwego do recyklingu.

Sieć sklepów bierze udział w największym w całej Wielkiej Brytanii programie recyklingu folii z tworzyw sztucznych – której ogromna większość rad obecnie nie zbiera. Co-op stara się poddać recyklingowi ponad 750 milionów kawałków folii z tworzyw sztucznych, której używa co roku.

W rezultacie firma opracowuje własny krajowy program zbiórki materiałów, który, jak ma nadzieję, zostanie wprowadzony w całym kraju w każdym sklepie co-op do lata tego roku.

Obecnie tylko pół miliona z 2,3 miliona ton plastiku wprowadzanego na rynek brytyjski każdego roku jest poddawanych recyklingowi – 1,2 miliona ton plastikowych opakowań używanych do towarów konsumpcyjnych trafia na wysypisko śmieci.

PoprzedniPrzestępczość z użyciem noża w Hampshire osiągnęła najwyższy poziom od dziewięciu lat
NastępnyRada otrzymała 140 tys. funtów na pomoc dla bezdomnych