Start Polecane Co czwarte dziecko w Southampton opuszcza szkołę otyłe

Co czwarte dziecko w Southampton opuszcza szkołę otyłe

325
0

Prawie jedno na czworo dzieci w Southampton kończy szkołę podstawową z otyłością, ujawniają nowe dane.

Royal College of GPs stwierdził, że dostęp do zdrowej żywności „powinien być prawem, a nie przywilejem”, ponieważ badanie wykazało, że dzieci z najuboższych rejonów Anglii są ponad dwukrotnie bardziej narażone na otyłość niż pozostałe dzieci.

Dane NHS Digital pokazują, że 24 procent uczniów klas szóstych w Southampton w latach 2019-2020 było otyłych, z czego 5,2 procent było poważnie otyłych, z indeksem masy ciała (BMI) na poziomie 0,4 procent w zależności od wieku i płci dziecka. Kolejne 13,9 procent miało nadwagę. Oznacza to, że 38% młodych ludzi w Southampton ma nadwagę po ukończeniu szkoły podstawowej.

NHS stwierdziło, że liczby te należy interpretować z ostrożnością, w związku z zamknięciami szkół podczas pandemii koronawirusa, co miało wpływ na gromadzenie danych w ostatnim roku. Radna Lorna Fielker, członek gabinetu ds. zdrowia i dorosłych, powiedziała: „Jest to problem, o którym w radzie miasta w pełni wiemy i nad którym pracujemy.” „Na początku tego roku przeprowadzono dochodzenie w sprawie otyłości u dzieci. Na grudniowym posiedzeniu gabinetu przyjrzymy się serii zaleceń.”

Radna Fielker zgodziła się, że dostęp do zdrowej żywności powinien być prawem, a nie przywilejem. Dodała: „Jako naród powinniśmy opiekować się naszymi dziećmi. Nasze dzieci to przyszłe pokolenia i nie powinniśmy odmawiać im dostępu do zdrowej żywności.”

Dane pochodzą z corocznego rządowego Krajowego Programu Pomiarów Dzieci, który rejestruje wzrost i wagę dzieci klas 6 i dzieci w wieku przedszkolnym w państwowych szkołach w całej Anglii w celu monitorowania trendów otyłości.

Okazuje się, że 27,5 procent 10- i 11-letnich dzieci z najbardziej ubogich obszarów Anglii było otyłych w porównaniu z 11,9 procentami dzieci z najmniej ubogich obszarów.

PoprzedniSouthampton zajęło trzecie miejsce w rankingu brytyjskich miast z największą ilością parków
NastępnyW Southampton została uruchomiona nowa usługa wsparcia bezbronnych ofiar przemocy domowej