Start Coronavirus Co będziemy w stanie zrobić od 17 maja, kiedy zniesiony zostanie lockdown?

Co będziemy w stanie zrobić od 17 maja, kiedy zniesiony zostanie lockdown?

840
0

W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy w tym roku otwarto zakłady fryzjerskie, puby, siłownie i sklepy z odzieżą.

Wielu z nas odważyło się na bardzo potrzebne strzyżenie, skorzystanie z wycieczki do pubu z przyjaciółmi lub pójścia na siłownię, powolnymi i miarowymi krokami w kierunku normalności.

W trzecim etapie planu działania rządu 17 maja zostaną złagodzone dalsze ograniczenia.

Rząd będzie dążył do dalszego złagodzenia ograniczeń dotyczących spotykania się z przyjaciółmi i rodziną, gdy tylko będzie to możliwe, umożliwiając ludziom decydowanie o „odpowiednim poziomie ryzyka w ich sytuacji”. Większość ograniczeń dotyczących spotkań na świeżym powietrzu zostanie zniesionych, ale zgromadzenia ponad 30 osób pozostaną nielegalne. Legalne będą spotkania w pomieszczeniach na „zasadę sześciu” lub dwóch gospodarstw domowych.

Puby, bary i restauracje będą mogły obsługiwać ludzi w pomieszczeniach. Obecnie obiekty mogą świadczyć usługi tylko na wolnym powietrzu i nadal istnieje wiele obiektów, które nie były w stanie otworzyć swoich drzwi z powodu braku miejsca na zewnątrz. Klienci nie będą musieli zamawiać „obfitego posiłku” z napojami alkoholowymi i nie będzie godziny policyjnej.

Kina i teatry będą mogły zostać ponownie otwarte. Hotele, hostele i pensjonaty również zostaną ponownie otwarte.

Czwarta i ostatnia faza mapy drogowej przypada na 21 czerwca, kiedy ma się nadzieję, że wszystkie ograniczenia dotyczące kontaktów społecznych zostaną zniesione.