Start Polecane „Cmentarz” z epoki brązu znaleziony w New Forest

„Cmentarz” z epoki brązu znaleziony w New Forest

480
0

Starożytny „cmentarz” z epoki brązu został odkryty w rezerwacie przyrody o powierzchni 1000 akrów w pobliżu Nomansland w New Forest.

W Franchises Lodge, obszarze leśnym zakupionym przez RSPB z pomocą National Park Authority (NPA), odkopano trzy kurhany. Stanowią one tylko małą część zachowanych kopców rozrzuconych po całym Lesie.

Podczas usuwania gęstej roślinności do ochotników i personelu RSPB dołączyła Hilde van der Heul, archeolog społeczny z NPA: „Kopce grobowe nazywane kurhanami są najpowszechniejszą formą okrągłych kurhanów z epoki brązu. Były budowane w dowolnym miejscu od późnego neolitu do późnej epoki brązu, prawdopodobnie obejmując pojedyncze lub wielokrotne pochówki.”

Hilde powiedziała, że ​​kopce zawierały ważne dowody archeologiczne odnoszące się do ich budowy, a także rytuałów i praktyk pogrzebowych, które były wykonywane w tamtym czasie. Dodała: „To naprawdę ważne, abyśmy utrzymywali je w dobrej formie, aby mogły się nimi cieszyć przyszłe pokolenia”.

Franchises Lodge została kupiona przez RSPB w 2018 r., A NPA zaoferowała 200000 funtów na pokrycie kosztów. Opisywany jako „tajemniczy las” obszar jest siedliskiem wielu gatunków ptaków, bezkręgowców i roślin, a dostęp publiczny do tego miejsca jest obecnie ograniczony.

Poprzedni„Kopernik” Matejki w National Gallery w Londynie
NastępnyHampshire otrzyma 100 000 GBP na pomoc ofiarom przemocy domowej