Start Imprezy Cineworld zamyka swoje kina w Wielkiej Brytanii

Cineworld zamyka swoje kina w Wielkiej Brytanii

769
0

Po informacji o opóźnieniu premiery najnowszego filmu o Jamesie Bondzie, Cineworld ogłosił likwidacje kin w Wielkiej Brytanii.

Według „Sunday Times”, firma napisała do premiera Borisa Johnsona i sekretarza ds. kultury Olivera Dowdena, aby podkreślić, że przemysł kinowy stał się teraz „nieopłacalny”. Sektor został dotknięty opóźnieniami w filmach wysokobudżetowych, takich jak następny film o Jamesie Bondzie. Premiera filmu 007 No Time To Die została dwukrotnie przełożona i ma się odbyć w kwietniu 2021 roku.

We wrześniu Cineworld odnotował stratę w wysokości 1,6 miliarda dolarów (1,3 miliarda funtów) za sześć miesięcy do czerwca, ponieważ jego kina musiały zostać zamknięte z powodu lockdownu. Ostrzegano wtedy, że firma może potrzebować zebrać więcej pieniędzy w przypadku dalszych ograniczeń – lub opóźnień w filmie – z powodu Covid-19.

Teraz Cineworldma zamiar ogłosić zamknięcie swoich obiektów w Wielkiej Brytanii, co miałoby wpływ na ponad 120 kin i naraziłoby na ryzyko do 5500 miejsc pracy.

Cineworld jest drugim co do wielkości operatorem kinowym na świecie i największym w Wielkiej Brytanii, gdzie obsługuje marki Cineworld i Picturehouse.