Start Wiadomości Cięcia budżetowe mogą wpłynąć na wzrost liczby bezdomnych

Cięcia budżetowe mogą wpłynąć na wzrost liczby bezdomnych

765
0

Fundacje martwią się o rosnącą liczbę ludzi śpiących na ulicach. Zapowiadają, że liczba bezdomnych może być tylko większa.

Zmniejszenie funduszy przeznaczanych na walkę z bezdomnością może mieć tragiczne konsekwencje dla wielu mieszkańców UK. Cięcia budżetowe są na tyle wysokie, że mogą wpłynąć na załamanie systemu pomocy bezdomnym.

Przedstawiciele fundacji ostrzegają, że brak wystarczających środków na dodatki mieszkaniowe doprowadzi do znacznego zwiększenia liczby osób mieszkających na ulicach Wielkiej Brytanii.

I tak na przykład – w Sunderland budżet ten zostanie obcięty do zera. Przez ograniczenie funduszy zamknięto tam także lokalne biblioteki i świetlice dla dzieci. Prawdopodobnie zostanie też obcięty budżet na pomoc osobom niesamodzielnym.

W Birmingham organizacja działająca na rzecz lokalnej społeczności wystosowała nawet list do premier Teresy May. Stwierdzono tam, że wśród osób bezdomnych i chorych wymagających specjalnej opieki, które do tej pory były wspierane przez council, może wzrosnąć prawdopodobieństwo śmierci. Wszystko przez proponowane przez rząd obcięcie funduszy o 10 milionów funtów w najbliższych 2 latach.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniProjekt ustawy o zgodzie parlamentu na Brexit
NastępnyQ jest kobietą. Ujawniono jedną z tajemnic brytyjskiego wywiadu