Start Brexit Ciągle nie ma przełomu w sprawie Brexitu

Ciągle nie ma przełomu w sprawie Brexitu

772
0

Po spotkaniu premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona i lidera Partii Pracy Jeremego Corbyna, które odbyło się wczoraj, ciągle nie ma przełomu w sprawie wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii.

Ze źródeł stacji BBC wynika, że podczas wczorajszego spotkania obu polityków nie doszło do żadnych uzgodnień, gdyż lider Partii Pracy chciał przedyskutować inny harmonogram prac nad ustawą, zaś szef rządu – dowiedzieć się, co Corbyn zrobi, jeśli UE zdecydowałaby się na przesunięcie terminu Brexitu.

Pośrednio potwierdził to rzecznik laburzystów, który poinformował: „Jeremy Corbyn powtórzył propozycję Partii Pracy złożoną premierowi, aby uzgodnić rozsądny harmonogram debaty, przeanalizować i zmienić ustawę o porozumieniu w sprawie wystąpienia z UE oraz ponownie stwierdził, że Partia Pracy poprze wybory powszechne, gdy zagrożenie wyjściem bez umowy zostanie zażegnane”.

Przed wtorkowym głosowaniem Johnson zapowiadał, że jeśli posłowie odrzucą projekt lub plan pracy nad harmonogramem, rząd go wycofa i będzie domagał się przedterminowych wyborów. Ostatecznie jednak zdecydował się jedynie na wstrzymanie prac do czasu aż rozstrzygnie się, co UE zamierza dalej zrobić.

PoprzedniPościg za mężczyzną po tym, jak w West End grożono nożem chłopcu
NastępnyGunwharf Quays nie zorganizuje w tym roku pokazu sztucznych ogni