Start Polecane Choinka sztuczna czy prawdziwa? Zadbajmy o środowisko w te święta

Choinka sztuczna czy prawdziwa? Zadbajmy o środowisko w te święta

902
0

Święta to magiczny czas. Rodzina, opłatek, wspólne biesiadowanie przy świątecznym stole, ale także przygotowania świątecznych potraw i wybieranie choinki. Sztuczna czy żywa, to samo pytanie zadajemy sobie co roku. Tymczasem nasza decyzja ma wpływ nie tylko na świąteczną atmosferę, ale również na środowisko.

Każdego roku marnuje się ponad sześć milionów drzewek, których pozbywamy się zaraz po świętach. Okazuje się, że sztuczne choinki są bardziej przyjazne środowisku, ponieważ to samo sztuczne drzewko możemy wykorzystać przez przynajmniej dziesięć lat. Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie świąt bez żywej choinki, też możemy zadbać o środowisko.

Brambridge Park Garden, centrum sprzedaży choinek w Eastleigh zachęca swoich klientów, aby tuż po świętach przynieśli z powrotem zakupione drzewka. Choinki zostaną przerobione na kompost. Pracownicy Brambridge Park Garden przyznają, że co roku sprzedają więcej prawdziwych drzewek niż sztucznych. Dlatego też bardzo ważne jest, aby wykorzystać je ponownie i w ten sposób zadbać o środowisko.

PoprzedniDwie kobiety i mężczyzna zaatakowani na Woolston
NastępnyBerlin: Ciężarówką wjechał w tłum ludzi na jarmarku