Start Polecane Chłopiec w wieku zaledwie 11 lat, oskarżony w sądzie o 25 przestępstw

Chłopiec w wieku zaledwie 11 lat, oskarżony w sądzie o 25 przestępstw

944
0

Jedenastolatek z Southampton pojawił się w sądzie oskarżony o 25 przestępstw.

Chłopiec stanął w obliczu szeregu zarzutów, w tym kradzieży, prześladowania i szkód karnych. Jeden z przypadków dotyczył uszkodzenia okna autobusu First Bus, gdzie szkody zostały oszacowane na 280 funtów.

Zaledwie dwa dni później chłopak miał popełnić podobne przestępstwo, także w autobusie tej samej firmy. Chłopak spowodował także uszkodzenie okna o wartości ponad 2100 funtów w jednym z domów w Southampton i rozbił szybę sklepową o wartości 500 funtów, należącą do Poundstretchera w Southampton.

Oprócz wymienionych napaści, 11-latek usłyszał także zarzuty napaści, molestowania i kradzieży. Wszystkie domniemane incydenty miały miejsce 3 kwietnia i 3 lipca tego roku.

Według statystyk rządowych dotyczących młodzieży w Anglii i Walii, 26 700 dzieci w wieku 10-17 lat zostało ostrzeżonych lub skazanych od kwietnia 2017 r. o marca 2018 roku. Dane pokazują, że dzieci popełniły 4500 przestępstw z użyciem noża i broni ofensywnej –jest to wzrost o siedem procent.

Liczby za lata 2017–2018 pokazują również, że ponad 40 procent dzieci i młodzieży popełniło przestępstwo. Najmłodszy znany podejrzany w Wielkiej Brytanii miał zaledwie trzy lata.

PoprzedniPowodzie i chaos na drogach w całej Wielkiej Brytanii
NastępnyNowe połączenie autobusowe między centrum Southampton, Woolston i Thornhill