Start Polecane Chłopcy w wieku szkolnym po raz pierwszy otrzymają szczepionkę przeciwko HPV

Chłopcy w wieku szkolnym po raz pierwszy otrzymają szczepionkę przeciwko HPV

791
0

Uczniowie w Hampshire będą mieli wkrótce dostęp do ratującej życie szczepionki.

Wiadomość pojawiła się po ogłoszeniu przez Public Health England, że chłopcy w wieku 12 i 13 lat otrzymają szczepionkę przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, który często odgrywa kluczową rolę w powstawaniu raka szyjki macicy. Jest to powszechnie występujący wirus.

Chłopcy powinni zacząć przyjmować szczepionkę od września. Dziewczęta otrzymują szczepionkę przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) wolną od NHS od 2008 roku. Do tej pory młodym kobietom w Wielkiej Brytanii podano dziesięć milionów dawek szczepionki przeciwko HPV, co oznacza, że ​​ponad 80% kobiet w wieku od 15 do 24 lat otrzymało szczepionkę.

Od czasu wprowadzenia szczepień przeciwko HPV infekcje niektórych typów HPV u kobiet w wieku 16-21 lat zmniejszyły się o 86% w Anglii.

Clare Simpson, kierownik ds. badań przesiewowych i szczepień w Hampshire i Isle of Wight, powiedziała: „Oferowanie szczepionki chłopcom nie tylko ich ochroni, ale także zapobiegnie większej liczbie przypadków nowotworów związanych z HPV u dziewcząt i zmniejszy ogólne obciążenie tymi nowotworami zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet w przyszłości.”

PoprzedniRowerzysta jechał autostradą M3 ubrany w klapki
NastępnyNowa restauracja przyniesie jedzenie uliczne Hong Kongu do Southampton