Start Wiadomości Chirurg użył do operacji zardzewiałej piły. Bo B&Q było zamknięte

Chirurg użył do operacji zardzewiałej piły. Bo B&Q było zamknięte

976
0

NHS Ayshire&Arran prowadzi wewnętrzne śledztwo w sprawie operacji, która została przeprowadzona w szpitalu w Kilmarnock. Podczas rutynowej operacji użył zardzewiałej piły, którą wyciągnięto ze szpitalnego schowka.

Na oddział ratunkowy nocą został przywieziony starszy pacjent, któremu należało amputować nogę. Gdy pacjent został już znieczulony i operacja się rozpoczęła, zespół zauważył, że w ciele mężczyzny znajduje się metalowa płytka, o której nie było informacji w kartotece medycznej.

Ponieważ wyposażenie szpitala nie pozwoliło na jej przepiłowanie, prowadzący operację uznał, że można się uporać z problemem, kupując piłę w lokalnym sklepie B&Q. Niestety okazało się, że jest już po 21, więc sklep z artykułami dla majsterkowiczów był już zamknięty.

Wtedy rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania odpowiedniego sprzętu w samym szpitalu. Personel medyczny znalazł na zapleczu zardzewiałą piłę, która po odkażeniu posłużyła chirurgowi do dokończenia operacji.

Informacja o wykorzystaniu piły oburzyła zarówno polityków odpowiedzialnych za zdrowie, jak i lokalny NHS. „To po prostu niepojęte. To niepojęty sposób traktowania jakiegokolwiek pacjenta” – stwierdził Jackson Carlaw, który zajmuje się ochroną zdrowia w szkockiej partii konserwatywnej. Dodał również, że nie może zrozumieć, jak przy obecnym poziomie medycyny można podjąć taką decyzję.

NHS Ayrshire & Arran prowadzi postępowanie w sprawie zastosowania odpowiednich procedur w Univeristy Hospital Ayr. Wyniki kontroli wraz z sugestiami zmian mają natychmiast być przedstawione lekarzom i opinii publicznej.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniCameron upokorzony – Francja i Niemcy zawiązały pakt przeciwko UK
NastępnyUliczni grajkowie muszą się uśmiechać. W przeciwnym razie 1000 funtów kary