Start Polecane Chciał uniknąć opłaty za bagaż, więc założył na siebie wszystkie ubrania

Chciał uniknąć opłaty za bagaż, więc założył na siebie wszystkie ubrania

980
0

Ryan Carney Williams chciał polecieć z Islandii do Londynu. Nie został jednak wpuszczony na pokład samolotu British Airways, bo był za grubo ubrany – mężczyzna włożył na siebie osiem par spodni i dziesięć koszul, aby uniknąć opłaty za nadbagaż.

Ryan Carney Williams wybierał się z lotniska Keflavík na Islandii do Londynu.  Odmówiono mu jednak wejścia na pokład samolotu British Airways z powodu nadmiaru ubrań, które na siebie założył.  Mężczyzna nagrywał telefonem całą sytuację, a później skomentował ją również na Twitterze, gdzie pisał m.in., że nie może sobie pozwolić na opłatę za nadbagaż, w wysokości około 125 dolarów, zastanawiał się też, czy przypadkiem odmowa wejścia na pokład nie jest wynikiem rasistowskich uprzedzeń.

Williams dopytywał przed kamerą pracowników British Airways, dlaczego odmówiono mu wydania karty pokładowej. W końcu obsługa lotniska zdecydowała się wezwać ochronę, a następnie uciążliwy pasażer został przekazany w ręce policji. Na komisariacie Williams został przesłuchany i wypuszczony do domu.

Mężczyzna próbował udać się w podróż do Anglii następnego dnia. Tym razem jednak wejścia na pokład odmówiła mu linia easyJet . Taką decyzję podjął kapitan samolotu, po tym jak został ostrzeżony o wcześniejszym zachowaniu pasażera.  – Odmówiono mi dwóch lotów w ciągu dwóch dni bez ważnej przyczyny – skomentował sprawę na Twitterze. Ostatecznie Williams poleciał do Londyny na pokładzie linii Norwegian.

Podobna historia miała miejsce w 2015 roku, kiedy to James McElvar, piosenkarz zespołu Rewind stracił przytomność podczas lotu z Londynu do Glasgow z powodu włożenia na siebie 12 warstw ubrań.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTusk zapewnia Brytyjczyków, że drzwi UE pozostają otwarte
NastępnyAktywiści Greenpeace przebiorą się za pingwiny