Start Coronavirus Chcą zbadać skuteczność szczepionek na kobietach w ciąży. Rekrutują ochotniczki

Chcą zbadać skuteczność szczepionek na kobietach w ciąży. Rekrutują ochotniczki

365
0

Naukowcy rekrutują ponad 600 kobiet w ciąży do badania medycznego, które ma na celu przekonanie przyszłych matek do zaszczepienia się.

Naukowcy będą monitorować skuteczność szczepionki i śledzić rozwój dzieci do pierwszego roku życia. Wprowadzenie na rynek następuje niecały tydzień po tym, jak badania wykazały, że zdecydowana większość kobiet w ciąży przyjętych do szpitala z Covid-19 nie jest zaszczepiona. Główna położna w Anglii napisała do lekarzy rodzinnych i położnych w całym kraju, wzywając ich, aby zachęcały przyszłe matki do zaszczepienia.

Osoby stojące za badaniem Preg-CoV powiedziały, że chociaż obecnie nie ma obaw dotyczących bezpieczeństwa, jeśli chodzi o kobiety w ciąży, które przyjeły szczepionkę Covid-19, to jednak mają nadzieję, że zapewni to przyszłym matkom i osobom opiekującym się nimi „najwyższą jakość danych na temat tych szczepionek ”.

Do tej pory zaszczepiono prawie 52 000 ciężarnych kobiet w Anglii i nie zgłoszono żadnych obaw dotyczących bezpieczeństwa.

Badanie – największe w Wielkiej Brytanii, mające na celu zbadanie największej różnicy między przyjęciem pierwszej a drugiej dawką przez kobiety w ciąży. Badanie obejmuje 7,5 miliona funtów z funduszy rządowych i jest prowadzone przez St George’s, University of London.

Kobiety w wieku od 18 do 44 lat będą rekrutowane z około 15 ośrodków w całej Anglii, jeśli w momencie szczepienia będą w ciąży między 13. a 34. tygodniem. Otrzymają one losowo jedną ze szczepionek, w odstępie wynoszącym od czterech do sześciu tygodni lub przy dłuższej przerwie między dawkowaniem od ośmiu do dwunastu tygodni.

Pierwsze wyniki badań, obejmujące wszelkie zdarzenia niepożądane po podaniu pierwszej dawki, powinny być dostępne pod koniec roku, natomiast wyniki odpowiedzi immunologicznej spodziewane są w pierwszym kwartale przyszłego roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNajtańsze testy zatwierdzone przez rząd na stronie są a w rzeczywistości?
NastępnyPolicja bada działalność związaną z narkotykami