Start Wiadomości Ceny biletów wzrosną po umowie ratunkowej TfL

Ceny biletów wzrosną po umowie ratunkowej TfL

494
0

Sekretarz transportu powiedział, że londyńczycy powinni spodziewać się wzrostu stawek po dofinansowaniu rządu w wysokości 1,6 miliarda funtów dla TfL.

Rząd uzgodnił pakiet ratunkowy z Transport for London po nacisku burmistrza Sadiqa Khana. TfL przejrzał swoje rezerwy w wysokości 1 miliarda funtów i wezwał rząd do awaryjnego finansowania, aby pomóc utrzymać funkcjonowanie służb i uniknąć załamania finansowego w czasie kryzysu. TfL odnotował spadek przychodów z biletów o 90 procent, podczas gdy obecnie londyńczycy unikają podróży.

Chociaż uzgodniono umowę ratunkową w wysokości 1,6 miliarda funtów, sekretarz transportu Grant Shapps powiedział, że spowoduje to również podwyżkę opłat dla klientów korzystających z transportu publicznego w Londynie. Taryfy muszą rosnąć wraz z inflacją.

Sadiq Khan zareagował dziś rano na akcję ratunkową, która nadeszła w ostatniej chwili dla TfL i po dwóch miesiącach negocjacji. – Chcę być całkowicie szczery i uczciwy wobec londyńczyków – nie tego chciałem. Ale to była jedyna umowa, którą rząd postawił na stole i nie miałem wyboru, musiałem zaakceptować ją, aby utrzymać działanie autobusów i metra – powiedział. – W rzeczywistości rząd nakłada na zwykłych londyńczyków koszty związane z postępowaniem związanym z Covid-19.

Khan wcześniej obiecał zamrożenie taryfy na 2020 r. w ramach kampanii reelekcyjnej na burmistrza Londynu. Do tej pory nie ma żadnych wskazówek na temat tego, jakiego rodzaju podwyżki opłat mogą oczekiwać pasażerowie w związku z umową rządu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPonowne otwarcie usług NHS musi być bezpieczne
NastępnyPaultons Park Tornado Springs zostanie otwarte na Wielkanoc 2021 roku