Start Coronavirus Centrum szczepień Covid w Hampshire

Centrum szczepień Covid w Hampshire

579
0

Hampshire będzie mieć jeden z pierwszych ośrodków szczepień Covid w kraju.

Wprowadzenie szczepionki Pfizer-BioNTech Covid ma rozpocząć się w 50 „ośrodkach szpitalnych” w Anglii w przyszłym tygodniu. Oficjalne dokumenty ujawniły, że jeden z 50 ośrodków ma znajdować się w Hampshire.

List do dyrektorów zarządzających NHS – wysłany w zeszłym miesiącu przez osoby prowadzące programy szczepień – ujawnił, że centrum szczepień w hrabstwie ma znajdować się w Portsmouth Hospital University Trust.

Poseł z Southampton, Alan Whitehead, powiedział: „Uważam, że to dopiero początek wprowadzenia szczepionki, która będzie gigantycznym zadaniem dla wszystkich regionów w Wielkiej Brytanii w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Mam nadzieję, że jeden z tych ośrodków znajdzie się również w Southampton”.

Royston Smith, poseł z Southampton Itchen, dodał: „Jak rozumiem, ośrodki nie będą jedynym miejscem, w którym ludzie otrzymają szczepienia. Ludzie zostaną zaszczepieni w domach opieki i innych miejscach. Po zakończeniu wdrażania będziemy mogli iść do naszego lekarza rodzinnego lub placówki medycznej, tak jak robimy to teraz ze szczepionką przeciw grypie”.