Start Polecane Centrum Southampton gotowe na transformację z projektem za 18,5 mln funtów

Centrum Southampton gotowe na transformację z projektem za 18,5 mln funtów

386
0

Ujawniono plany dotyczące przekształcenia transportu w centrum Southampton w ramach projektu wartego 18,5 mln funtów.

Niektóre części miasta mają stać się obszarami wyłącznie dla autobusów i taksówek, a jedno skrzyżowanie zostanie całkowicie zamknięte, aby stworzyć nowy park.

Projekt o wartości 18,5 mln funtów jest finansowany z puli 57 mln funtów od rządu w ramach Funduszu Transformacji Miast.

W ramach projektu Devonshire Road zostanie całkowicie zamknięta na skrzyżowaniu z Cumberland Place, tworząc strefę dla pieszych z nowym parkiem.

East Park Terrace stałby się również obszarem przeznaczonym wyłącznie dla autobusów i taksówek między rondem Charlotte Place a węzłem New Road/Palmerston Road.

Ma to na celu uczynienie tego obszaru bardziej „przyjemnym dla pieszych i rowerzystów, a także stworzenie lepszej łączności między uniwersytetem, parkami i centrum miasta”.

Na północnej obwodnicy nastąpi również wzrost ruchu pieszego i rowerowego między dzielnicą kulturalną, główną ulicą i centrum miasta z ulepszonymi trasami dla pieszych i rowerzystów.

Inteligentna technologia zostanie zainstalowana na wszystkich skrzyżowaniach, aby poprawić płynność ruchu na obwodnicy, jednocześnie dając pierwszeństwo autobusom.

Podobne ulepszenia zostaną wprowadzone na węźle Civic Center, aby poprawić bezpieczeństwo i dostępność przy jednoczesnej poprawie ruchu.

Prace nad projektami mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, a wszystkie projekty mają zostać ukończone do wiosny 2024 roku.

PoprzedniWestquay będzie gospodarzem „cyfrowego pokazu sztucznych ogni”
NastępnyRachunki za artykuły spożywcze wzrosną w tym roku o 643 GBP