Start Polecane Centrum kultury przekształcone w bank żywności

Centrum kultury przekształcone w bank żywności

341
0

Ośrodek społeczny w dzielnicy Kingsland w Southampton został przekształcony w bank żywności dla mieszkańców borykających się z trudnościami. Prawie 600 osób otrzymało darowizny w ciągu ostatnich czterech sesji.

Organizatorzy powiedzieli, że około 20 nowych osób tygodniowo zbiera się w kolejce po datki. Od początku lockdownu grupa wsparcia w wychodzeniu z nałogów G.E.M.S w każdy wtorek i piątek rozdaje osobom potrzebującym darowizny żywności na St Mary’sStreet i James Street.

Zjednoczona wspólnym duchem wspólnoty, grupa połączyła siły z grupą społeczną St Mary’sLocal Conversation i 27 października przeniosła się do Kingsland Community Centre na Broad Green.

Centrum jest obecnie wykorzystywane jako bank żywności za pozwoleniem Kingsland Residents Community Association i West Itchen Community Trust, którzy są właścicielami budynku.

Usługa jest otwarta dla mieszkańców Kingsland i St Mary’s we wtorki i piątki od 10:30 do 11:30 i oferuje darmowe jedzenie ofiarowane przez pobliskie firmy i organizacje charytatywne, w tym Iceland, Greggs, Fareshare, Basic Banks i Grace’s Kitchen.

Pakiety są również przygotowane dla osób izolujących się z powodu COVID i dostarczane przez chrześcijańską grupę Love Southampton.