Start Polecane Centrica, właściciel British Gas ostrzega, że wysokie rachunki za energię potrwają dwa...

Centrica, właściciel British Gas ostrzega, że wysokie rachunki za energię potrwają dwa lata

490
0

Gwałtownie rosnące ceny energii, które zagrażają poziomowi życia milionów ludzi, mogą trwać nawet dwa lata, powiedział szef największego brytyjskiego dostawcy energii.

Chris O’Shea, dyrektor naczelny firmy Centrica, właściciela British Gas, powiedział, że „nie ma powodu”, aby oczekiwać, że ceny gazu spadną „w najbliższym czasie”.

Rosnące rachunki za energię wzbudziły obawy o koszty utrzymania.

„Rynek sugeruje, że wysokie ceny gazu będą obowiązywać przez następne 18 miesięcy do dwóch lat” – powiedział BBC O’Shea.

Wiele krajów postrzega gaz jako rozwiązanie pośrednie, podczas odchodzenia od bardziej emisyjnych źródeł energii, takich jak ropa i węgiel, tworząc międzynarodowy popyt na gaz, gdy światowa gospodarka budzi się po śnie związanym z Covid.

„Gdy zbliżamy się do zera netto, gaz jest dużym paliwem przejściowym” – powiedział O’Shea.

„A więc kiedy wyłączasz elektrownie węglowe w innych krajach, nie ma nadwyżek gazu, który można po prostu szybko włączyć”.

Pomysł zmiany marki gazu na „paliwo przejściowe”, a nie na tradycyjny węglowodór, cieszy się rosnącym poparciem politycznym i zachęca tych, którzy wzywają do zwiększenia inwestycji w zwiększenie dostaw gazu ze źródeł krajowych, takich jak Morze Północne.

„Przywozimy gaz ze Stanów Zjednoczonych, z Norwegii, z Europy, z Kataru, z innych miejsc. Nie jesteśmy więc w stanie po prostu mieć Wielkiej Brytanii jako izolowanego rynku energii. Jesteśmy częścią rynku globalnego. „

O’Shea zasugerował trzy kroki, które rząd mógłby podjąć, aby pomóc gospodarstwom domowym poradzić sobie z tym, co zostało opisane jako „kryzys kosztów utrzymania”.

  • Odłożenie kosztów poniesionych przez pozostałych przy życiu dostawców związanych z przyjmowaniem klientów wielu firm, które zbankrutowały, zamiast dodawać je do nadchodzących rachunków.
  • Zablokowanie tymczasowo lub na stałe 5% VAT na energię.
  • Przeniesienie opłat pobieranych w celu sfinansowania ekologicznego przejścia z rachunków na opodatkowanie ogólne.
PoprzedniOperator South Western Railway skrócił rozkład jazdy z powodu braków kadrowych i Covid
NastępnyPo pięciu latach remontu pokazano nowe oblicze Big Bena