Start Polecane Cena plastikowych toreb na zakupy podwoi się w przyszłym roku do 10...

Cena plastikowych toreb na zakupy podwoi się w przyszłym roku do 10 pensów

391
0

Od kwietnia przyszłego roku opłata za plastikowe torby na zakupy w Anglii zostanie podwojona do 10 pensów i rozszerzona na wszystkie sklepy.

Drobni detaliści – zatrudniający 250 lub mniej osób – nie będą już objęci zwolnieniem od opłaty za reklamówki, powiedział Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich (Defra).

Sekretarz ds. Środowiska George Eustice określił Wielką Brytanię jako „światowego lidera w tych globalnych wysiłkach”.„Ale chcemy pójść dalej … abyśmy mogli nadal ograniczać niepotrzebne odpady” – dodał. „Nasza opłata za reklamówkę odniosła ogromny sukces w usuwaniu z obiegu miliardów szkodliwych plastikowych toreb” – powiedział Eustice.

„Mam nadzieję, że nasze pionierskie osiągnięcia w dziedzinie tworzyw sztucznych jednorazowego użytku zainspirują wiele innych krajów do pójścia w ich ślady, abyśmy mogli wspólnie zająć się odpadami z tworzyw sztucznych i wprowadzić trwałe zmiany”.

W Szkocji, Walii i Irlandii Północnej detaliści – w tym mniejsze sklepy – już pobierają minimum 5 pensów za plastikowe torby. Pomysł został wprowadzony najpierw w Walii w 2011 r., a następnie w Irlandii Północnej w 2013 r., zanim Szkocja wprowadziła opłatę za wszystkie torby na zakupy w 2014 r., a Anglia wprowadziła opłatę za plastikowe torby w dniu 5 października 2015 r.

PoprzedniPonad jedna czwarta dorosłych w Southampton nie udaje się na krótki spacer
Następny15-latek z Eastleigh oskarżony o przygotowanie zamachu bombowego